Najčešće ozljede tijekom sportske aktivnosti mogu se generalno podijeliti u dvije skupine: akutne i kronične ozljede.
Nastale u direktnom kontaktu: ogrebotine, rasjekotine, kontuzije, traume, distorzije, iščašenja, rupture, frakture, potres mozga kao posljedica ozljede glave, puknuća ahilove tetive i dr. Manifestiraju se krvarenjem u žarištu ozljede i kao posljedicu stvaranja hematoma. Osnovno načelo zbrinjavanja je: pošteda od bilo kakve aktivnosti, hlađenje, kompresija, elevacija.
Nastale kao posljedica prekomjernog treniranja i sindroma prenaprezanja, a manifestiraju se u vidu raznih tenditisa, burzitisa, grčeva, stres fraktura.
Sportske ozljede nastaju također i uslijed korištenja neadekvatne odjeće, obuće i zbog nepažnje same osobe, a najčešće pogađaju meka i potporna tkiva, rjeđe kosti.
Osnove rehabilitacije su: pravljenje plana rehabilitacije i postavljanje realnoga cilja.
Faze rehabilitacije su: kontrola boli i upale, povratak opsega pokreta/mobilnosti, vježbe snage, izdržljivosti, koordinacije, specifičnih performansi za određeni sport.
Kod nas u Poliklinici Nado, suvremenom medicinskom opremom za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju, te individualnom pristupu svakom pacijentu, s velikim postotkom uspješnosti rješavamo sve sportske tegobe kako akutnog tako i kroničnog karaktera.
Naša vizija su sretni ljudi bez tegoba u kralježnici i lokomotornom sustavu.
Zbog toga stremimo postati jedan od vodećih centara za neoperativnu dekompresijsku terapiju
kralješžnice (DTK) i tretiranje skolioza u svijetu.